Na posiedzeniu odbytym 24 lutego 2010 r. w Podkowie Leśnej Jury Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, dr Zofia Zielińska, Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak, Maciej Iłowiecki, Krzysztof Kłopotowski i Bronisław Wildstein jednogłośnie postanowiło przyznać nagrodę za rok 2009 panu Pawłowi Zyzakowi – za podejmowanie ważnych społecznie i trudnych tematów badawczych i suwerenność myślenia.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego i w 2010 roku zostaje przyznana po raz pierwszy.
Jan Żaryn – przewodniczący
dr Izabella Galicka
dr Zofia Zielińska
Krzysztof Czabański
prof. Krzysztof Dybciak
Maciej Iłowiecki
Krzysztof Kłopotowski
Bronisław Wildstein
Na posiedzeniu odbytym 8 marca 2011 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, dr Zofia Zielińska, Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak, Krzysztof Kłopotowski i Bronisław Wildstein postanowiło przyznać nagrodę za rok 2010 panom Jackowi Karnowskiemu i Michałowi Karnowskiemu – za „głos wolny wolność ubezpieczający”.
Obaj utalentowani publicyści nie tylko bronią wrażliwości konserwatywnej w różnych formach swych wypowiedzi, ale tworząc i redagując media, walczą o wolność słowa zagrożoną przez dominujące siły polityczne. Wytrwale budząc świadomość obywatelską i patriotyczną, dobrze przysługują się Polsce
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2011 roku zostaje przyznana po raz drugi.
Jan Żaryn
Izabella Galicka
Zofia Zielińska
Krzysztof Czabański
Krzysztof Dybciak
Krzysztof Kłopotowski
Bronisław Wildstein
Na posiedzeniu odbytym 8 maja 2012 r. w Konstancinie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak, Krzysztof Kłopotowski i Bronisław Wildstein postanowiła przyznać nagrodę za rok 2011 pani Ewie Stankiewicz – za film dokumentalny „Krzyż” oraz heroiczną walkę o wolność słowa i budzenie narodowej solidarności w oporze przeciwko kłamstwu smoleńskiemu.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2012 r. zostaje przyznana po raz trzeci.
Jan Żaryn
Izabella Galicka
Zofia Zielińska
Krzysztof Czabański
Krzysztof Dybciak
Krzysztof Kłopotowski
Bronisław Wildstein
Na posiedzeniu odbytym 18 kwietnia 2013 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak, Krzysztof Kłopotowski i Bronisław Wildstein postanowiła przyznać nagrodę za rok 2012 panu dr hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi, jednemu z najwybitniejszych polskich historyków dziejów najnowszych, za niezłomną postawę badacza-rycerza, broniącego prawa czytelników do poznania prawdy o przeszłości narodu polskiego i o jego rzeczywistych bohaterach, za odwagę w podejmowaniu tematów trudnych, za godne przyjmowanie szykan i represji, które nie powinny spadać nigdy na człowieka prawego.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2013 r. zostaje przyznana po raz czwarty.
Jan Żaryn
dr Izabella Galicka
prof. Zofia Zielińska
Krzysztof Czabański
prof. Krzysztof Dybciak
Krzysztof Kłopotowski
Bronisław Wildstein
Do nagrody im. Jacka Maziarskiego za rok 2013 nominowani zostali: Marzena Nykiel, Tadeusz Płużański, Tadeusz (Tadek) Polkowski, Krzysztof Skowroński oraz Joanna i Jarosław Szarkowie.
Na posiedzeniu odbytym 23 czerwca 2014 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak i Krzysztof Kłopotowski postanowiła przyznać nagrodę za rok 2013 panu Krzysztofowi Skowrońskiemu – za utworzenie alternatywy do mainstreamowego przekazu medialnego – radia Wnet, stanowiącego dowód, jak bez wsparcia ze strony władzy można wypromować radio docierające do słuchaczy, którzy szukają obiektywnej informacji;
– za przewodniczenie Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, które próbuje nawiązać do najlepszych wzorców dziennikarstwa, honorować standardy i wspierać oddolne, patriotyczne inicjatywy wpisujące się w politykę pamięci;
– za promowanie środowisk, które bez instytucji przy ul. Foksal nie miałyby swojego miejsca.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2014 r. zostaje przyznana po raz piąty.
Jan Żaryn
dr Izabella Galicka
prof. Zofia Zielińska
Krzysztof Czabański
prof. Krzysztof Dybciak
Krzysztof Kłopotowski
Do nagrody im. Jacka Maziarskiego za rok 2014 nominowani zostali: Przemysław Dakowicz, Jan Komasa, Dariusz Maleo Malejonek, Filip Musiał, Tadeusz Płużański i Maciej Świrski.
Na posiedzeniu odbytym 1 czerwca 2015 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak i Krzysztof Kłopotowski postanowiła przyznać nagrodę za rok 2013 panu Tadeuszowi Płużańskiemu – za znaczący wkład w popularyzację prawdziwej najnowszej historii Polski, za przedstawianie jej bohaterów i piętnowanie zdrajców sprawy polskiej, za kierowanie Fundacją „Łączka”, której zadaniem jest wspieranie szlachetnego upamiętniania naszych bohaterów narodowych, walczących o wolność Ojczyzny po wojnie, zabitych przez komunistycznych oprawców, skrycie pogrzebanych i skazanych na zapomnienie.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2015 r. zostaje przyznana po raz szósty.
Jan Żaryn – przewodniczący
dr Barbara Fedyszak-Radziejowska
dr Izabella Galicka
prof. Zofia Zielińska
Krzysztof Czabański
prof. Krzysztof Dybciak
Krzysztof Kłopotowski
Do nagrody im. Jacka Maziarskiego za rok 2015 nominowani zostali: Przemysław Dakowicz, ks. Adam Parszywka, Maria Przełomiec, Barbara Stanisławczyk i Antoni Trzmiel.
Na posiedzeniu odbytym 9 maja 2016 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, red. Krzysztof Czabański, prof. Krzysztof Dybciak i red. Witold Gadowski postanowiła przyznać nagrodę za rok 2015 panu Przemysławowi Dakowiczowi – za twórczość literacką łączącą nowatorstwo form i wyobraźni poetyckiej z odpowiedzialnością za słowo oraz obronę podstawowych wartości polskich i uniwersalnych.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2016 r. zostaje przyznana po raz siódmy.
Jan Żaryn – przewodniczący
dr Barbara Fedyszak-Radziejowska
dr Izabella Galicka
prof. Zofia Zielińska
Krzysztof Czabański
prof. Krzysztof Dybciak
Witold Gadowski
Do nagrody im. Jacka Maziarskiego za rok 2016 nominowani zostali: Krystyna Śliwińska, Łukasz Adamski, Piotr Bernatowicz, Redbad Klijnstra i Marcin Kwaśny.
Na posiedzeniu odbytym 11 lipca 2017 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, Anna Żukowska-Maziarska, prof. Krzysztof Dybciak i red. Witold Gadowski postanowiła przyznać nagrodę za rok 2016 panu Piotrowi Bernatowiczowi – za odwagę, bezkompromisowość i kompetencje w popularyzacji takiej sztuki współczesnej, która przemawia do widza i łączy ważne wartości uniwersalne z nowoczesną ekspresyjną formą.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2017 r. zostaje przyznana po raz ósmy.
Jan Żaryn – przewodniczący
dr Izabella Galicka
prof. Zofia Zielińska
Anna Żukowska-Maziarska
prof. Krzysztof Dybciak
Witold Gadowski
Do nagrody im. Jacka Maziarskiego za rok 2017 nominowani zostali: Arkadiusz Gołębiewski, Grzegorz Górny, Wojciech Korkuć, Paweł Skibiński i Maciej Urbanowski.
Na posiedzeniu odbytym 17 grudnia 2018 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, Anna Żukowska-Maziarska, prof. Krzysztof Dybciak i red. Witold Gadowski postanowiła przyznać nagrodę za rok 2017 panu Arkadiuszowi Gołębiewskiemu – za stworzenie przeglądu najlepszych historycznych i patriotycznych filmów dokumentalnych oraz za umacnianie środowiska artystów historyków, polskiej patriotycznej inteligencji dumnej ze swojej historii.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2018 r. zostaje przyznana po raz dziewiąty.
Jan Żaryn – przewodniczący
dr Izabella Galicka
prof. Zofia Zielińska
Anna Żukowska-Maziarska
prof. Krzysztof Dybciak
Witold Gadowski
15 listopada 2019 r. w Warszawie
Do Nagrody im. Jacka Maziarskiego za rok 2018 nominowani zostali: Justyna Błażejowska, Grzegorz Górny i Paweł Skibiński.
Na posiedzeniu odbytym 15 listopada 2019 r. w Warszawie Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), prof. Zofia Zielińska, prof. Krzysztof Dybciak i red. Witold Gadowski postanowiła przyznać nagrodę za rok 2018 panu Grzegorzowi Górnemu za niestrudzoną, rzetelną pracę dziennikarską, podejmowaną w duchu służby społecznej i z poczuciem odpowiedzialności za słowo, a dotyczącą zwłaszcza współczesnych problemów cywilizacji chrześcijańskiej, ukazywanych głęboko i przenikliwie.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2019 r. zostaje przyznana po raz dziesiąty.
Jan Żaryn – przewodniczący
prof. Zofia Zielińska
prof. Krzysztof Dybciak
red. Witold Gadowski
Anna Żukowska-Maziarska (sekretarz)
16 listopada 2021 r. w Józefosławiu
Do nagrody im. Jacka Maziarskiego za lata 2020-2021 nominowani zostali: Elżbieta Berus-Tomaszewska, Jerzy Kwaśniewski, Piotr Legutko, Jakub Moroz i Mateusz Werner oraz Maciej Urbanowski.
Na posiedzeniu odbytym 16 listopada 2021 r. w Józefosławiu Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, prof. Zofia Zielińska, Anna Żukowska-Maziarska, red. Piotr Cywiński, red. Krzysztof Czabański i prof. Krzysztof Dybciak postanowiła przyznać nagrodę za lata 2020-2021 panu Piotrowi Legutce za stworzenie w kierowanej przez siebie telewizji niezwykle interesującego i kreatywnego sposobu prezentowania naszej i nie tylko naszej historii. Piotr Legutko udowodnił, że fascynujący sposób dyskutowania o przeszłości jest możliwy. Stworzył warunki, w których znakomici dziennikarze, publicyści i naukowcy potwierdzają, że opowieść o przeszłości może być nie tylko przygodą intelektualną, lecz także szansą lepszego zrozumienia współczesności.
Nagroda została ufundowana przez grono przyjaciół ś.p. Jacka Maziarskiego skupionych wokół Fundacji Jacka Maziarskiego i w 2022 r. zostaje przyznana po raz jedenasty.
prof. Jan Żaryn – przewodniczący
dr Barbara Fedyszak-Radziejowska
prof. Zofia Zielińska
Anna Żukowska-Maziarska
red. Piotr Cywiński
red. Krzysztof Czabański
prof. Krzysztof Dybciak